Modernizacja wystawy stałej z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dn. 5 kwietnia 2024 r. zadanie Modernizacja wystawy stałej „Sztuka Dawna” zgłoszone przez Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego do programu rządowego „Wspieranie działań muzealnych” w ramach naboru I/2024 uzyskało dotację z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 80.000,00 zł (całkowita wartość zadania to 100.344,00 zł).
Realizowana obecnie modernizacja ma na celu dostosowanie wystawy stałej „Sztuka Dawna” do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osób niewidomych i słabo widzących, a także osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi oraz dzieci. Zadanie zakłada umieszczenie w przestrzeni ekspozycyjnej dostosowanych do odbioru dotykowego tyflografik i trójwymiarowych adaptacji eksponowanych dzieł sztuki (ułatwiających także odbiór prezentowanych treści przez dzieci) oraz konsol wystawienniczych dostosowanych do potrzeb prezentacji treści osobom z dysfunkcjami wzroku i poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Zaplanowano także wydanie folderów-informatorów oraz przygotowanie prezentacji online na temat realizacji zadania i wykonanie materiałów promocyjnych dotyczących eksponatów na zmodernizowanej wystawie.
Otwarcie zmodernizowanej wystawy nastąpi 27 września 2024 r. Nazwa zadania: Modernizacja wystawy stałej „Sztuka Dawna” Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.