Modernizacja wystawy stałej z dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadanie
Modernizacja wystawy stałej „Sztuka dawna” zgłoszone przez Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego do programu rządowego „Wspieranie działań muzealnych” w ramach naboru I/2024 uzyskało dotację w wysokości 80.000,00 zł.
Projekt przewiduje w ramach modernizacji wystawy stałej „Sztuka dawna” dostosowanie jej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osób niewidomych i słabo widzących, a także osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi oraz dzieci. Zadanie zakłada umieszczenie w przestrzeni ekspozycyjnej dostosowanych do odbioru dotykowego tyflografik i trójwymiarowych adaptacji eksponowanych dzieł sztuki (ułatwiających także odbiór prezentowanych treści przez dzieci) oraz konsol wystawienniczych dostosowanych do potrzeb prezentacji treści osobom z dysfunkcjami wzroku i poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Zaplanowano także wydanie folderów-informatorów oraz przygotowanie prezentacji online na temat realizacji zadania i wykonanie materiałów promocyjnych dotyczących eksponatów na zmodernizowanej wystawie.